مدیریت داده ها در انواع دوربین مداربسته

در این مقاله قصد داریم تا در مورد مدیریت داده ها در دوربین مداربسته بحث کنیم.در ادامه با ایلیا دیتا بزرگترین فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته همراه باشید.

مدیریت داده ها را می توان از چند بعد مورد بررسی قرار داد.

۱-امنیت داده ها

۲-استخراج گزارش های نظارت تصویری

۳-پایداری داده ها

بدیهی است هر چقدر آرشیو های تصاویر بالاتر باشد قیمت دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی افزایش خواهد داشت.

مدیریت داده های دوربین مداربسته

مدیریت داده های دوربین مداربسته و امنیت داده ها :
در برخی موارد داده های نظارت تصویری می توانند بسیار حیاتی باشند و از این رو امنیت آنها بسیار مهم است.برای نگهداری از آنها باید موارد نیر را به خوبی رعایت کنید :

۱-برای دستگاه های DVR رمز های بسیار قوی اتخاذ کنید و بصورت دوره های منظم آن را تعویض کنید.

۲-حدالامکان شبکه دوربین های مداربسته را از شبکه داخلی جدا کنید و اگر این مورد امکان پذیر نیست کلمه عبور پیش فرض تمام دوربین ها را تعویض کنید.

۳-اگر دستگاه DVR یا NVR شما از Encryption داده های دوربین مداربسته پشتیبانی می کند آن را فعال کنید تا در صورت سرقت هارد دیسک دوربین مداربسته نتوان به داده های آن دسترسی پیدا کرد.

مدیریت داده های دوربین مداربسته و استخراج گزارش های نظارت تصویری :
جهت استخراج داده های نظارت تصویری بر اساس رویداد های خاص باید از نرم افزارهای VMS و یا دستگاه های DVR و NVR دارای سیستم های پردازش تصویر استفاده کرد.بعنوان مثال دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن دارای IVS و VCA هستند که پیش تر مفصلا در مورد آنها صحبت کرده ایم.

بطور خلاصه سیستم های پردازش تصویر دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته ، می توانند نوع تحرکات تصویر را بر اساس قوانین تعییین شده توسط کاربر دسته بنئی کنند تا در هنگام دریافت گزارشات ، بتوان مراتب را بهتر پیگیری کرد.

بعنوان مثال شما می توانید جستجوهای تصاویر را بر اساس چهره افراد صورت دهید و ویدئوهای مربوط به یک شخص خاص را جستجو کنید.یا اینکه گزارشات تصویری مربوط به تردد افراد از نقاط خاصی از تصویر دوربین مداربسته را جسنجو کنید.در این زمان ها توابع VCA با آنالیز محتوای تصویر می توانند برای شما بسیار مفید باشند و چنانچه نیاز به این نوع کزارش گیری ها دارید حتما باید تجهیزات خود را به این امکانات مجهز کنید.

مدیریت داده های دوربین مداربسته و پایداری داده ها
پایداری داده های نظارت تصویری در یک سیستم دوربین مداربسته بسیار مهم است.اینکه شما بتوانید به آرشیوهای خود اعتماد کنید و این اطمینان را داشته باشید که هر زمان که به تصاویر نیاز داشتید در دسترس شما هستند.

برای این منظور باید دو مساله بسیار مهم رعایت شود.اولی استفاده از هارد دیسک های مخصوص دوربین مداربسته می باشد که اطمینان و پایداری بیشتری به نسبت سایر انواع هارد دیسک دارند.هارد های مخصوص دوربین مداربسته برای کار ۲۴ ساعته طراحی شده اند و همچنین بافر بالاتری دارند که می توانند تمام فریم های تصویر را به خوبی ذخیره کنند.

مورد دوم بکاپ گیری از داده ها می باشد.اگر اطلاعات شما خیلی حساس و ضروری هستند باید از چند هارد دیسک استفاده کنید و آن ها را بصورت Mirror یا آینه ای تنظیم کنید تا داده های شما در دو هارد دیسک و یا بیشتر بطور همزمان ذخیره شوند تا بتوان در صورت آسیب دیدن هارد دیسک اول کماکان داده های نظارت تصویری را از هارد دوم واکشی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *