نکات مهم و اصولی در نگهداری دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته

در این آموزش قصد داریم تا به نکات مهمی در مورد نگهداری دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته اشاره کنیم.در ادامه با ایلیا دیتا بزرگترین سایت دوربین مداربسته ایران همراه باشید.

نگهداری دستگاه دی وی آر از این رو بسیار مهم است که اطلاعات و آرشیو های شما در آن ذخیره می شود و چنانچه دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته از کار بیفتد به منزله از کار افتادن کل سیستم است.

برای نگهداری بهتر از دستگاه دی وی آر ، هنگام نصب دوربین مداربسته نکاتی را گرد آوری کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد.

۱-محیط نصب دستگاه دی وی آر : محیط نصب دستگاه دی وی آر بسیار مهم است و نباید دستگاه ذخیره تصاویر دوربین مداربسته را در محل های زیر قرار داد :

-محیط های دارای رطوبت زیاد مانند زیر پله ها ، اتاق های موتور خانه و …

-فضاهای دارای گرد و خاک زیاد مانند سقف های کاذب

-فضاهایی که تراز نیسند و باعث آسیب رسیدن به هارد دیسک ذخیره ساز دوربین مداربسته می شوند.

-فضاهایی که متحرک هستند مانند داخل خودرو ، پایه های غیر اصولی و …

نکات مهم در نگهداری دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته

 

۲-نگهداری مربوط به منبع تغذیه دستگاه دی وی آر : منبع تغذیه یا همان آداپتور دی وی آر بسیار مهم است.اگر توان مصرفی دستگاه نتواند به خوبی توسط پاور ان تامین شود اختلالاتی در کار دستگاه بوجد می آید که از جمله آنها می توان عدم شناسایی هارد دیسک و یا خرابی آن اشاره کرد.در کلام دیگر هارد دیسک اولین قیمتی است که بوسیله آداپتور بی کیفیت از بین می رود.

در همین راستا همواره سعی کنید از آداپتور با کیفیت دستگاه که در پک آن قرا دارد استفاده کنید.چنانچه دستگاه شما متفرقه است و آداپتور آن از نوع بی کیفیت و با شدت جریان پایین است آن را با مدل بهتر جایگزین کنید.هر چقدر قیمت دوربین مداربسته و دستگاه دی وی آر بالاتر باشد از کیفیت متریال مصرفی آن اطمینان بیشتری حاصل می شود.

بطور دوره ای و منظم میزان ولتاژ و شدت جریان آداپتور را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.اگر از برق اضطراری IPS با ولتاژ ۱۲ ولت استفاده می کنید ، حتما با کیفیت ترین نوع آن را انتخاب کنید و برای هر مسیر فیوز های مخصوص قرار دهید تا در صورت اتصالی ، ولتاژ و جریان افت نکند.

نکات مهم در نگهداری دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته

۳-نظافت فن های دستگاه دی وی آر دوربین مداربسته : برخی از دستگاه های دی وی Hر دارای فن های داخلی هستند که به مرور گرد و خاک محیط را به خود جذب می کنند و باید سرویس شوند.برخی مدل های دوربین مداربسته داهوا و هایک ویژن دارای این فن ها هستند.همچنین تجمع گرد و خاک روی پردازنده مرکزی دستگاه دی وی آر می تواند باعث افزایش دمای آن شده و به طبع ممکن است باعث آسیب دیدگی دستگاه شود.

در همین مورد باید بطور دوره ای و منظم اقدام به بادگیری ذدستگاه کنید تا فن ها و برد آن تمیز  بدون خاک باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *